Ödüllü Çekilişler – Yarışmalar Kampanyalar

BiDolu Çekiliş Türkiye genelindeki ödüllü tüm çekiliş ve kampanyaları takip ederek sitesinde ilan eder.

Türkiye’de her büyük markanın reklamsız bir hayatı olmamaktadır.

Büyümek ve daha çok ilgi çekmek için ise reklamlara yapılan maliyetten daha çok hedef odaklı sonuç ise kampanyalardan geçmektedir.

Hem marka bilinirliğini artırmak hem de pazar yerinde ürünlerinin tüketimini hızlandırmak için bu şekilde aksiyonlar almaktadır.

Bu kampanyalar gerekse çekilişler ile ya da yarışmalar ile ilan edilmektedir.

Bu reklam uygulaması olarak görülen hizmetin denetleyici kurumu herkes tarafından bilinen Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’dür.

Denetleme olmasının nedeni ise bu yarışma kampanya ya da çekilişlere katılan kişilerin haklarının yenilmemesi ve resmi izin alınarak ilan edilmesidir.

Tüm çekilişler her zaman noter huzurunda bilirkişiler tarafından hile katılmaması için gerçekleştirilerek resmi gazete yada resmi sitelerde sonuçlar ilan edilmektedir.

Devam eden çekilişler tüketiciye ürünlerinin satın alınması için ya da markanın bilinirliğini artırmak için kendi seçtikleri hediyelerle ödüllendirmektedir.

cekilissonucugazeteornegi

Çekilişin bitiş tarihine ulaşması durumunda çekiliş sonuçları resmi gazete ve Milli Piyango’nun Kampanya İzinlerinde belirtilen seri numarası ile gazete ilan tarihi ve gazete adında muhakkak ki ilan edilmesi gerekmektedir.

Aksi taktirde hem zaman aşımı ya da müşterilere ürünlerin teslim edilmemesi ya da bir başka sorunların doğmasından dolayı markalara Genel Müdürlük tarafından yüklü cezalar uygulanabilir, bir sonraki süreçte artık hiç bir çekiliş kampanya ilanı edemezler.

Çekilişlerde Asil Talihli

İkramiye Kazanılması ve Sonraki Durumlar

Bilinmeyen şu ki her markanın arkasında bir reklam ajansı çekilişleri organize etmekte ve düzenlemektedir, firmalar çekilişlerde sadece ödül tarafını ve yapılan ciroyla ilgilenir.

Bu süreçte çekiliş Milli Piyango izni ile yapılmış iste çekiliş sonucu noter tasdikli olarak da müdürlüğe ilam edilmesi zorunludur.

Sizden istenilecek olan bilgileri belirtilen tarihe kadar ya firma adresine ya da bu kampanya ile ilgilenen ajansa ulaştırmanız gerekmektedir,

Büyük ödüllerin (Araba, Ev v.s.) çoğunda tören ve teslimat firmaların belirttikleri adreslerde gerçekleşmekte diğer küçük çaplı ödüller (Cep Telefonu, Oyun Konsolu, Seyahat Ödüllü, Hediye Ödüllü) kargo ile talihlilere ulaştırılmaktadır.

Bu süreçte ödüllerin teslimi için kimlik ibrazı için ajansın size mail ya da posta yolu ile göndereceği bir kaç evrak notere gidilerek tasdik istenilebilir.

Sonraki süreçte açık adresinizi bildirmelisiniz, kimlik istenmesinin başlıca nedenleri hem çekilişi kazanan kişinin kimlik tespiti hem 18 yaşından büyük olduğunu kanıtlanmasıdır.

Bu evraklar gönderildikten sonra sizlere ödüller teslim edilecektir.

Şu şekilde bir durumda söz konusudur, bazı firmalar sosyal medya hesaplarından çekilişler düzenlemektedir, bunlar belli bir tutarların çok daha altında olduğu için bu tarz bi işlem gerçekleşmeden direk mesaj yolu ile isim soy isim teslimat adresi bildirilmesi durumunda ödüller talihlilere gönderilmektedir.

Çekilişlerde Yedek Talihli

Her çekilişlerde yedek talihliler için asil talihlilerin belirli olmasından sonra noter tarafından yine seçim yapılmaktadır.

Bunun sebebi mevcut olan asil talihlilerin cayma ya da iletişim kurulamama durumlarıdır, nedeni verilen ödüllerin hiç biri nakit paraya çevrilememesi ve devir olmamasıyla alakalıdır.

Kampanya ile ilgilenen ajanslar yedek talihlilere de ayrıca ulaşmakta ve bilgilerini bu süreç için istemektedir ve yine bu bilgiler Milli Piyango Müdürlüğüne gönderilerek ilgili dosyaya eklenmektedir.

 

Çekilişler Nasıl Gerçekleşir

Genelde elektronik ortamda çekiliş katılımları ilgili sitelere yönlendirilerek bir bilgi havuzunda barındırılır, bu havuzda sistem tarafından otomatik her katılımcıya sıra numarası ya da çekiliş numarası oluşturur.

Çekiliş sona erdikten sonra bu katılımlar belirli bir numara da olmasına istinaden yazılı olarak noter beye teslim edilir ve farklı metotlar ile çekiliş numaraları seçimi gerçekleşir, bu bir tombala torbası na doldurulan 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 0 numaralarından oluşabilir ya da alfabe harflerinden oluşabilir, bazı durumlarda çekilişi sağlayan makineler mevcuttur, toplar bir havuzda numaralı şekilde gerçekleştirilir ve sistemin atadığı kaç basamaklı çekiliş numarası mevcut ise bu toplar makine tarafından otomatik olarak seçilir.

Birler – Onlar – Yüzler – Binler – Onbinler – Yüzbinler – Milyonlar olarak kaselerde numaralar mevcut olur.

Peki girilen farklı kodlar ambalaj numaraları ne şekilde çekiliyor sorusu ise E21111 diye bir kod ile girilmiş bir çekiliş hakkı var ise yine sıraya girmiş bulunduğunuzdan örneğin 10001 inci sırada iken size bu rakam çıkar ise karşılığı E21111 ambalajındaki şifre ibraz istenir, bu konuyu aşağıda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Çekilişe Katıldığımız Ürünlerin Çekiliş Kodları ve Şifreleri

Bazı firmalar ürünlerinin içerisinde belirli harf ve rakamlardan oluşan kombinasyon oluşturularak çekiliş şifreleri oluşturmaktadır.

Bu kombinasyon dizilimlerinin olma nedeni seri üretim ürünler olmasından dolayı çekilişli ürünlerin ve çekilişi olmayan ürünlerin üretiminin devam etmesi için geçerlidir.

Şu şekilde özetleyelim bir araba çekilişi a markalı dondurma çubuklarında çıkacak şifrelerle hediye edilecek fakat bu çekiliş üç ay kadar süreceği için piyasada raf ömrü ve mevcut ürünün üretimi bir seviyede durması gerekmektedir, pazarlama müdürleri tarafından bir önceki çekilişte tüketilen ürün miktarı göz önünde bulundurularak bu süreci şu şekilde değerlendirir, 7000000 adet çekilişli ürün üretimi gerçekleştirilecek ve bu çubuklara çekiliş için E harfinden başlayarak  700000 rakamına kadar üretim yapılacak diye seri üretimi başlatmaktadır, bu çekiliş için kullanılabilecek ürünler olacağı için bu rakamdan sonra artık ne ambalaj nede çubuk basımı yapılmayacaktır.

Umarız ki makalemiz size bu konuda detaylı bilgi vermiştir.

BiDolucekilis.com kampanya haber sitesi olarak bu konuda her zaman bilgilendirme yapmaya ve çekilişleri takip ederek sitesinde ilan etmeye devam edecektir, bizi her gün takip ederek ilanlardan faydalanabilir, kazanma şansı için katılımlar yapabilirsiniz.

Şimdiden bol şans.

Çekilişlerde görüşmek üzere hoşça kalın.