Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

Bankamız ve Microsoft Türkiye işbirliğinde hayata geçen ‘Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’ projemiz, yeni yüzyılın gereklilikleri doğrultusunda çocukların teknoloji okuryazarlığı konusundaki becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

HABİTAT Derneği’nin de paydaşımız olarak yer aldığı ve 2015 yılında hayata geçirilen proje ile bugüne kadar 37 ilde, 20 kişilik sınıflarda 8-14 yaş arasındaki onbeşbine yakın çocuğumuzun teknoloji odaklı yaratıcılık gücüne ilham verdi.

KODU Cup 2018 Başlıyor!
Bu sene 3.sü yapılacak Kodu Cup Türkiye yarışmasına 8-14 yaş arasındaki bütün öğrenciler katılabilir. Teması “Uzayda Yaşam” olan bu senenin yarışmasına başvuru için son gün 30 Haziran 2018 tarihidir.

Çocukların 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri tarafından yapılmalıdır. Başvurular arasından 8-11 yaş kategorisinden 5 ve 12-14 yaş kategorilerinden de 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ile birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecektir. Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır. Her bir yaş kategorisinden ilk üçe kalanlara kupa ödülü verilecektir.

YARIŞMA BAŞVURUSU https://msdn.microsoft.com/tr-tr/mt828591.aspx

 

Yorum yapın