Jesder Fotoğraf Meraklılarını Bekliyor

JESDER Fotoğraf Yarışması

‘’Sektörün Gözüyle Jeotermal” başlıklı yarışma düzenlendi.

ÖDÜLLER

1.lik Ödülü : 2.000 TL Hediye Çeki

2.lik Ödülü : 1.000 TL Hediye Çeki

3.lük Ödülü : 500 TL Hediye Çeki

2 Kişi Jüri Ödülü : 250 TL Hediye Çeki

Koşullar

 Yarışmaya katılım ücretsizdir.

–          Her fotoğrafçı en fazla 2 eser ile yarışmaya katılabilecektir.

–          Fotoğraflar Renkli veya Siyah-Beyaz olarak sunulabilecektir.

–          Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır.

–          Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

–          Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği, olan bir nesnenin çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

–          Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül ve sergileme almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamazlar.

–          Fotoğrafın yapısı değiştirilmemelidir. Birden çok fotoğrafın montajıyla oluşturulan, eserin orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya çıkarıldığı eserlerle katılım kural ihlalidir.

–          Katılımcı, mail olarak gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

–          Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

–          Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

–          Kural ihlali tespit edilen katılımcılardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara ise talep hakkı doğurmaz.

Yorum yapın